میانگین رای (امتیاز)

پر امتیازترین محصولات

نمایش 1–16 از 28 نتیجه

الماس تراش کاری turning

Turning چیست ؟ Turning با یک ابزار تک نقطه ای، فرم های استوانه ای و گرد ایجاد می کند. تعریف Turning این است که ابزار ثابت است و قطعه کار در حال چرخش است.
عملیات Turning متداول ترین فرآیند برای برش فلز است و فرآیندی بسیار بهینه است که نیازمند بررسی کامل عوامل مختلف در کاربرد تراشکاری است.
Turning را می توان به تعدادی از کاربردهای اساسی شامل تراش طولی، کف تراشی و پروفیل تراشی تقسیم کرد، که به ابزار خاص، اطلاعات و برنامه نویسی نیازمند است تا به کارآمدترین روش انجام شود.

Turning خارجی

این فرایند یکی از شناخته شده ترین و متداول ترین فرآیندهای تراش فلزات است و نیاز به کنترل تراشه، امنیت فرآیند و کیفیت قطعات بالا دارد. زمینه های کاربردی اصلی برای Turning خارجی عبارتند از: تراش طولی یا رو تراشی ، پروفیل تراشی و پیشانی تراشی یا کف تراشی.
هنگام انتخاب ابزار برای Turning طولی، توصیه می شود ابتدا سیستم گیره درج در نگهدارنده ابزار را انتخاب کنید. انتخاب ابزار با توجه به نوع عملیات و تا حدودی با توجه به اندازه قطعه کار تعیین می شود. عملیات خشن کاری بر روی قطعات بزرگ نسبت به عملیات پرداخت بر روی قطعات کوچک، نیازهای متفاوتی دارد. با توجه به نوع عملیات و تا حدودی اندازه قطعه کار تعیین می شود. عملیات خشن کردن بر روی قطعات کار بزرگ نسبت به عملیات پرداختکاری بر روی قطعات کوچک، نیازهای متفاوتی دارد.

درج شکل

بزرگترین زاویه مناسب درج دماغه باید برای استحکام و کارایی هزینه انتخاب شود.

رو تراشی

روتراشی در واقع براده برداری از سطوح خارجی قطعات است و یکی از پرکاربردترین روش های تراشکاری به شمار می رود.
روتراشی به دو صورت خشن کاری و پرداختکاری انجام می شود. در خشن کاری عمق برش و میزان پیشروی زیاد اما سرعت براده برداری کم است و در پرداخت کاری که آخرین مرحله ماشینکاری هم هست، عمق برشکاری و میزان پیشروی کم اما سرعت براده برداری زیاد است. پس از پرداخت کاری، کیفیت سطح قطعه به میزان مطلوب می رسد.

کف تراشی

به تراشکاری پیشانی قطعه کار یعنی ابتدا و انتهای آن کف تراشی یا پیشانی تراشی می گویند که برای کاستن از طول قطعه، یا عمود کردن پیشانی نسبت به محور انجام می گیرد. برای کف تراشی لازم است ابزار به صورت مایل با زاویه 30 تا 35 درجه با سطح کار تماس پیدا کند و بدنه ابزار با سطح قطه کار تماسی نداشته باشد.

Turningداخلی

ماشینکاری داخلی، قطر داخلی قطعه کار را تراش می دهد. دو مورد از چالش های تراش داخلی ، برآمدگی های بلند و تخلیه ضعیف تراشه ها هستند. برآمدگی های طولانی ممکن است هم در پیچش و هم در ارتعاشات مشکل ایجاد کنند. لرزش و تخلیه ضعیف تراشه هم ممکن است باعث شکستگی الماس شود. مشکلات تخلیه تراشه همچنین می توانند منجر به پوشش ضعیف سطح شوند. کاربردهای اصلی تراش داخلی عبارتند از تراش طولی و پروفیل تراشی.

پیمایش به بالا